۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار زرند » اقتصاد زرند » کارخانه » مهم
  • 18 اکتبر 2019 - 13:59
فولاد زرند از سودده‌ترین شرکت‌های میدکو

فولاد زرند از سودده‌ترین شرکت‌های میدکو

شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) در سال ۱۳۸۶ تاسیس شد و فعالیت اصلی آن در حوزه اکتشاف و بهره برداری از معادن است. این شرکت با سرمایه ثبتی ۲۹۰۰ میلیارد تومان ۱۳ معدن سنگ آهن، مس، ذغالسنگ، سیلیس، سنگ دولومیت و آهک را در اختیار دارد. معادن در اختیار میدکو […]

شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) در سال ۱۳۸۶ تاسیس شد و فعالیت اصلی آن در حوزه اکتشاف و بهره برداری از معادن است.

این شرکت با سرمایه ثبتی ۲۹۰۰ میلیارد تومان ۱۳ معدن سنگ آهن، مس، ذغالسنگ، سیلیس، سنگ دولومیت و آهک را در اختیار دارد. معادن در اختیار میدکو مجموعا ۷۰۶ میلیون تن مواد معدنی ذخیره کرده اند. میدکو بالغ بر ۱۱ طرح اکتشافی در دست دارد که مجموعا مساحت ۷۹۹۵ کیلومتر مربع را شامل میشود. علاوه بر این کارخانجات در حال بهره برداری میدکو در سال ۹۷ بیش از ۱۰ میلیون تن محصولات تولیدی داشتند. تا پایان آذر ۱۳۹۷ بیش از۱۳۵۰۰ نفر در شرکت میدکو و شرکت های تابعه آن مشغول به کار بوده اند.

سود خالص تلفیقی شرکت میدکو در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال گذشته حدود ۶۲ درصد افزایش داشته  و هزینه های مالی تلفیقی شرکت میدکو افزایش شدید ۷۴۳ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد. لازم به ذکر است که شرکت میدکو بصورت تلفیقی از دارایی های خود  3 درصد سود کسب کرده است.

برخی از اقلام صورت سود و زیان تلفیقی شرکت میدکو را بصورت خلاصه در جدول زیر مشاهده میکنید.

20191001_143632

در جدول زیر خلاصه ای از اطلاعات شرکت های فرعی میدکو جمع آوری شده است. همانطور که مشاهده میکنید شرکت های فولاد سیرجان ایرانیان و فولاد زرند ایرانیان از سودآورترین شرکت های فرعی میدکو هستند. همچنین کارگزاری آفتاب درخشان خاورمیانه در سال ۱۳۹۷ با کسب تنها ۴۷ میلیون تومان در رده آخر از نظر سوددهی قرار دارد. همچنین چهار شرکت فرعی کاراوران صنعت خاورمیانه، توسعه ساخت و نصب صنایع بتنی و فلزی گسترش مانا ساز آبیک، کارگزاری آفتاب درخشان خاورمیانه و بازرگانی آفتاب درخشان خاورمیانه دارای زیان انباشته در انتهای سال مالی ۱۳۹۷ میباشند.

20191001_143705

با صفحه اینستاگرام زرند جوان بروز باشید

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*