۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار زرند » اقتصاد زرند » کارخانه » مطالبات مردمی » مهم
  • 15 اکتبر 2019 - 17:20
فولاد زرند پروژه فاضلاب زرند را اجرا میکند

فولاد زرند پروژه فاضلاب زرند را اجرا میکند

شرکت میدکو متولی پروژه های فولاد در کرمان و زرند پذیرفته که پروژه فاضلاب این شهرها را با منابع مالی خود اجرا کرده و از پساب آن برای پروژه های خود استفاده کند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با بیان این مطلب که سرعت پروژه فاضلاب کرمان به نسبت سایر پروژه های خدماتی پائین است، گفت: مردم و مسئولان باید برای اجرای سریع تر این پروژه همکاری لازم را داشته باشند.

“محمدطاهری” امروز سه شنبه ۲۳ مهرماه در جلسه تکمیل طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر کرمان گفت: پروژه فاضلاب شهر کرمان با سه هدف انجام شده که حل مشکلات زیست محیطی منطقه یکی از این موارد به شمار می رود و در کنار آن، اجرای این پروژه از مهمترین شاخصه های زندگی شهری به شمار می رود و بازچرخانی آب در استان کرمان برای تحقق توسعه صنعتی نیز ضروری است.

طاهری با اشاره به این مطلب که فاضلاب کرمان از سال ۷۶ آغاز شده و در مجموع ۲۵ تا ۳۰ درصد پیشرفت داشته است، تاکید کرد: این پروژه با منابع مالی بسیار محدود دنبال شده است و به طور متوسط هر سال یک درصد پیشرفت داشته و طبیعی است با تداوم این روند، این پروژه تا ۴۰ سال آینده هم تکمیل نمی شد.

وی ضمن اشاره به اینکه بیش از دو سال زمان برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی در این پروژه صرف شده است، تاکید کرد: در پایان سال ۹۷ قراردادی با شرکت فولاد بوتیای ایرانیان در راستای مسئولیت اجتماعی این شرکت و استفاده از این آب برای بقای صنایعی که قرار است در این استان ایجاد شود، منعقد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با اشاره به اینکه ۱۴۰۰ میلیارد تومان قرارداد با فولاد بوتیا برای اجرای طرح فاضلاب کرمان منعقد شده است، تاکید کرد: برای اجرای پروژه فاضلاب در شهر زرند نیز ۲۱۷ میلیارد تومان قرارداد منعقد شده است.

طاهری با بیان این مطلب که سرعت پروژه فاضلاب کرمان به نسبت سایر پروژه های خدماتی پائین است، گفت: مردم و مسئولان باید برای اجرای سریع تر این پروژه همکاری لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: با انعقاد قراردادهای لازم برای اجرای پروژه های فاضلاب در شهرهای کرمان، زرند و سیرجان به مبلغ یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان، بالاترین رقم در جذب سرمایه گذار در حوزه فاضلاب در کشور محقق شده است.

تعیین تکلیف سند آسیب شناسی پساب فاضلاب

شهردار کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه در رابطه با پروژه های فولاد در استان کرمان دغدغه سرعت و کیفیت اجرای کار را داریم  به نحوی که موجب نارضایتی مردم نشود افزود: بر اساس سند آسیب شناسی بخشی از پساب فاضلاب باید به شهرداری کرمان داده می شد که این اتفاق نیفتاده است و باید تعیین تکلیف شود.

سیدمهران عالم زاده ضمن تاکید بر این مطلب که حمایت از صنعت را یک اولویت می دانیم، اظهار کرد: نادیده گرفتن آب مورد نیاز فضای سبز شهری در کرمان موضوعی است که اگر به آن توجه نشود، آیندگان ما را نخواهند بخشید.

استاندار کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه این پروژه از نظر اقتصادی و بهینه بودن بهترین الگو ونمونه است، گفت: یکی از مشکلات شهر کرمان بالا بودن سطح آبهای زیرسطحی است و در برخی از نقاط شهر، سطح آب به حدی بالا است که شرکت آب و فاضلاب مجبور به پمپاژ آب می شده است.

محمدجواد فدایی از استان کرمان به عنوان یک استان کم آب یاد کرد و ادامه داد: تامین آب برای پروژه های آب بر یکی از ضروریات این استان به شمار می رود اگر قرار باشد این پروژه ها متکی به آب زیرزمینی باشند، امکان پذیر نیست.

پروژه های فاضلاب در هیچ شرایطی نباید تعطیل شود

وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های موجود استان کرمان و در راستای توسعه صنعتی در این استان، لازم است که صنایع وابسته فولاد را در استان را داشته باشیم که آب بر هستند و تامین آب مورد نیاز این پروژه ها باید مد نظر قرار گیرد.

استاندار کرمان گفت: شرکت میدکو متولی پروژه های فولاد در کرمان و زرند پذیرفته که پروژه فاضلاب این شهرها را با منابع مالی خود اجرا کرده و از پساب آن برای پروژه های خود استفاده کند که با این اقدام هم از ظرفیت بخش خصوصی استفاده می شود، هم به توسعه صنعتی استان کمک می شود و هم پروژه فاضلاب اجرایی می شود و از این نظر این پروژه اهمیت ویژه ای دارد.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان تاکید کرد: پروژه های فاضلاب در هیچ شرایطی نباید تعطیل شود و در این رابطه تمامی مدیران مربوطه پای کار هستند و در صورت بروز هر مشکلی، در راستای رفع آن اقدام خواهد شد.

وی بر رعایت زمان بندی اجرای پروژه های فاضلاب تاکید کرد و گفت: لازم است با تشکیل ستادی با حضور نمایندگان تام الاختیار دستگاه های مربوطه، روند اجرای این پروژه را به صورت مستمر رصد کرده و از بروز هرگونه تاخیر در اجرای آن جلوگیری شود.

با صفحه اینستاگرام زرند جوان بروز باشید

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*