۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار زرند » شهدا » فرهنگ
  • 08 اکتبر 2019 - 18:00
دادستان زرند گفت:حذف نام شهید کاری نامعقول و غیر قابل قبول

دادستان زرند گفت:حذف نام شهید کاری نامعقول و غیر قابل قبول

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند با اشاره به اقدامات غیرموجه برخی از شهرداری‌های کشور در حذف واژه‌ی مقدس "شهید" از معابر شهری نسبت به عواقب این اقدام هشدار داد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند با اشاره به اقدامات غیرموجه برخی از شهرداری‌های کشور در حذف واژه‌ی مقدس “شهید” از معابر شهری نسبت به عواقب این اقدام هشدار داد.

سید مهدی قویدل دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند با اشاره به اقدامات غیرموجه برخی از شهرداری‌های کشور در حذف واژه‌ی مقدس “شهید” از معابر شهری نسبت به عواقب این اقدام هشدار داد و آنرا نامعقول و غیر قابل قبول خواند و بر ضرورت اصلاح فوری این اقدامات تاکید کرد.

قویدل افزود: گرچه اقدام ناشایست صورت گرفته در حذف نام شهید از برخی تابلو‌های شهری زرند که در سال‌های گذشته اتفاق افتاده را نمی‌توان جریان هدایت شده و هدفمند ارزیابی کرد لیکن از هرگونه قصور و غفلت در این موضوع نباید بی تفاوت گذشت.

دادستان زرند با تصریح بر این نکته که بسیاری از معابر شهر زرند با واژه‌ی مقدس شهید درآمیخته شده و این نمایانگر فرهنگ والای ارزشی مردمان این شهرستان در حراست از انقلاب اسلامی است به حضور پر شمار رزمندگان زرندی در دوران دفاع مقدس و تقدیم بالغ بر ۵۶۰ شهید در راه تحقق اهداف ناب انقلاب اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین تعاریف رهبری معظم انقلاب از زرندی‌ها، بحث حضور حماسه ساز مردم در طول ۸ سال دفاع مقدس است و از همین روست که نیرو‌های انقلابی خصوصا جوانان زرند به موضوع ایثار و شهادت توجه خاصی دارند و این نکته‌ی بسیار مهم و اساسی است.

دادستان عمومی و انقلاب زرند با اعلام اهمیت موضوع شهادت در تاریخ انقلاب اسلامی گفت:دشمنان قسم خورده‌ی این ملت و این نظام ولایی بخوبی دریافته اند که ایرانیان را نمی توانند با تهدید و ارعاب به جنگ نظامی یا اقتصادی شکست دهند لذا تمام تمرکز آنان روی برنامه ریزی‌های فرهنگی معطوف شده که البته این موضوع بسیار مهم را سال‌ها قبل رهبری فرزانه انقلاب امام خامنه‌ای مدظله العالی بخوبی شناسایی و هشدار‌های لازم را در قالب مقابله با شبیخون فرهنگی موکدا به آحاد جامعه گوشزد کردند و امروزه هم بخوبی می‌بینیم که در اردوگاه دشمنان موضوع “جنگ نرم ” در حال اجرا است.

این مقام قضایی گفت: ایران اسلامی دارای تمدن و تاریخی کهن است و یکی از نقطه‌های روشن و بارز تاریخ ایران حماسه‌های فرزندان این ملت در طول ۸ سال دفاع مقدس و نیز روحیه‌ی سلحشوری و انقلابی گری در بین مردم چه در دوران مبارزات قبل از پیروزی و چه در طول ۴ دهه‌ی پر فراز و نشیب بعد از به ثمر رسیدن جمهوری اسلامی است و اگر به هر اندازه از این تاریخ غافل شویم به همان نسبت باعث دور شدن از هویت فرهنگی این جامعه خواهیم شد و در صورتی که جبران مافات نشود این کشور به دست نااهلان خواهد رسید؛ لذا همه‌ی دوستداران انقلاب باید با هوشیاری مراقب تحرکات دشمن باشند.

او سپس به نشست خود با شهردار و انتقال دغدغه‌ی شایسته و بجای شهروندان و خصوصا جوانان انقلابی پرداخت و افزود:در این دیدار شهردار زرند اعلام داشته اند که کار نامگذاری معابر شهری همچون قبل و البته با حساسیت بیشتری در دستور کار شهرداری قرار گرفته و تابلوی خیابان‌هایی که در دوران تصدی قبل از وی واژه‌ی مقدس”شهید” حذف شده به فوریت اصلاح خواهد شد.

با صفحه اینستاگرام زرند جوان بروز باشید

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*