۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار زرند » دانشگاه » سیاسی » مهم » یادداشت
  • 04 ژوئن 2020 - 14:44
دکتر سمنبر میرزایی
انقلاب خمینی کبیر، انقلاب عاشورایی و سیاسی بود

انقلاب خمینی کبیر، انقلاب عاشورایی و سیاسی بود

انقلاب خمینی کبیر، انقلاب عاشورایی و سیاسی بود و نهضت بیدارگری مسلمانانی که از دین اسلام بخاطر زورگویی حاکمان طاغوتی، تنها احکام شرعی و فردی را می شناختند و از ابعاد سیاسی و اجتماعی اسلام چندان‌ شناختی نداشتند یا بخاطر اختناق و خفقان مستبدان نمی توانستند آنرا تحقق بخشند، و امام فریاد زد که اسلام همه اش سیاست است.

هوالعزیز
با سلام و عرض تسلیت ارتحال جانسوز امام خمینی (قدس سره )بمناسبت گرامیداشت یوم الله پانزده خرداد نکاتی تقدیم میگردد:
سخن از انقلاب رهایی بخش امام و نیز قیام ۱۵ خرداد دشوار است و البته در این زمینه مطالب مختلفی وجود دارد،لذا قصد ندارم مقاله تحقیقی و تاریخی ارایه دهم که در این خصوص هزاران مقاله درخور و کتاب وجود دارد.
🔷با گذشت ۵۷ سال از قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ و بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ، همچنان پیامهای متنوعی از این نهضت بی نظیر قرن قابل برداشت است .
از سال ۱۳۴۱ كه نهضت بیدارگر و امام خمینی‌،آغاز شد ، همواره عالمان مجاهد و منادیان حق و اقشار مستضعف و زجر كشیده جامعه خود را به آتش و خون زدند و با تحمل انواع مرارتها ،مبارزات را ادامه داده و انقلاب بی نظیر خمینی کبیر را که برآمده از نهضت عاشورا بود، تداوم بخشیدند ودر نبردِ نابرابر ایمان و كفر، ، با توجه به احکام عزت بخش اسلام و الگوبرداری از عاشورا ، و با جدّیت وصف ناپذیر، نهضت مقدس امام را استمرار بخشیدند و حركت انقلابی را تکاپو بخشیده و در نهایت به پیروزی رسانده و سبب تشکیل نظام حکومتی جدید و بی بدیلی بنام جمهوری اسلامی شدند. .
♦️اما در این میان قیام ۱۵ خرداد نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملت قهرمان ایران است، كه رهبری پیامبرگونه امام ( قدس سره) و همراهی روحانیون مبارز در تداوم آن در یك دوره ی پانزده ساله، نقش اساسی داشت.
♦️۱۵ خرداد ۱۳۴۲ آغاز نهضت مقدس اسلامی، روز قیام علیه طاغوت و روزی بود كه ملت ایران تحت لوای اسلام و قرآن و مکتب اهل بیت( علیهم السلام) گرد آمده و برای مقابله با دشمنان دین وارد صحنه شده و در ارکان رژیم طاغوتی شاه لرزه افکندند.
♦️نقطه شروع این قیام، دستگیری امام خمینی پیشوای نهضت بود که در سحرگاه پانزده‌ خرداد ۱۳۴۲ سه روز پس از سخنرانی کوبنده ایشان در مدرسه فیضیه،آغاز شد .و این اسارت امام، شروع قیام و یک حرکت تاریخی ماندگار در مبارزه علیه ظالمین مستبد و طاغوت ها بود.
♦️ این قیام خونین در تاریخ ایران و انقلاب ماندگار شد و نشان داد که ملت پیرو امام توانست با اعتراض به دستگیری پیشوای ظلم ستیز خود، علیه ظالمین دیکتاتور طاغوتی قیامی را آغاز نماید و با تداوم آن، بالاخره انقلابش را به پیروزی رسانَد و موفق به تشکیل حکومت دینی با پیشوایی همان امامی شود که این بیدارگری را شروع کرده بود .
♦️۱۵ خرداد شروع انقلابی بود که برای همه مظلومان عالم پیام آور پیروزی درصورت ایستادگی و مقاومت بوده و امید دهنده به تعالی و رسیدن به تمدن واقعی انسانی پس از تجربه کردن تمدنهای متوحش طاغوتی.
♦️آنچه مهم است این است که بدانیم نهضت روح الله برای دین خدا و برای نجات از زیر یوغ طاغوتها بوده و برای احیای اسلام سیاسی در برابر اسلام سکولار و برای تحول همه جانبه کشوری که با حکومت حکام نالایق قرنها عقب نگه داشته شده بود.و اثبات این پیام که دیانت و سیاست بهم پیوندی ناگسستنی دارند.
♦️نکته مهم مبارزات امام و ملت، احیای اسلام ناب محمدی (صلوات الله علیه و آله) در برابر اسلام آمریکایی است.احیای اسلام پیش برنده ملتها در همه ابعاد مادی و معنوی .اسلام نجات بخش زندگی دنیوی و اخروی ملتها .

💠بعبارتی دیگر انقلاب خمینی کبیر، انقلاب عاشورایی و سیاسی بود و نهضت بیدارگری مسلمانانی که از دین اسلام بخاطر زورگویی حاکمان طاغوتی، تنها احکام شرعی و فردی را می شناختند و از ابعاد سیاسی و اجتماعی اسلام چندان‌ شناختی نداشتند یا بخاطر اختناق و خفقان مستبدان نمی توانستند آنرا تحقق بخشند، و امام فریاد زد که اسلام همه اش سیاست است. و اینگونه ملت ایران با روشنگری های امامش متنبه شد و با این بیداری شجره طیبه انقلاب دینی اش را با خون جوانانش حراست کرد و پای آرمانهای امام و انقلابش ایستاد و تا بدینجا رسید که می بینیم :
💠در جایگاهی که امروزه در کل جهان انقلاب اسلامی و ایران را می شناسند.
💠ایران را با ملت انقلابی و وفادارش .
💠ايران را با توانمندی های فوق العاده در حال پیشرفت همه جانبه اش .
💠ایران را با صدور انقلاب خمینی کبیرش.
💠ایران را با امنیت و آزادی و استقلالش.
💠ایران را با شکست ناپذیری و اقتدارش.
💠ایران را با وفاداری اش به روح الله .
💠ایران را با جانفشانی و اخلاص جوانانش.
💠ایران را با پیروی از رهبر حکیم و بیدار دلش.
💠 ایران را با شکست ناپذیری اش دربرابر نظام سلطه.
💠ایران را در هم شکننده هیمنه آمریکا و زورگویان .
💠ایران را با هزاران وصف این چنینی که قیام و انقلابش و شهادت سردارانش امروز الگوی همه ملت ها شده و پشتوانه مستضعفين جهان که جسارت یافتند تا فریاد تظلم خود را بلند کنند!
💠فریاد بلند ملتهای جهان بخصوص در غرب علیه نژادپرستی و بی عدالتی و نفرت از حاکمان ظلم پیشه، امروز رساتر از هر زمان دیگری نشان میدهد که “امام خمینی یک حقیقت همیشه زنده است” و نهضت رهایی بخش او همواره زنده و تاثير گذار و الگوی عملی ملتها در برابر دولتهای زورگو .
💠و این بیداری نشان می دهد که انقلاب اسلامی همیشه الگویی است برای قیام مستضعفین علیه مستکبرین و خیزش محرومان علیه زورگویان و چپاولگران و نهضت کوخ نشينان علیه کاخ نشینان در سراسر عالم .
💠امروز به وضوح انقلاب و امام و تداوم آن‌ را در جایگاهی می بینیم که فریاد دوستداران و یاران خمینی کبیر در تبعیت از خمینی ثانی و کوثر انقلاب، امام خامنه ای بلند است و این رهبر بیداردل و مقتدر، الگوی نجات بخش جهانیان در مبارزه علیه ظلم و فساد و نژادپرستی.
♦️اینک گوش همه مستضعفین به فرمان این رهبر آزادیخواه و مقتدر است که با ابلاغ پیام آزادیخواهی و تن ندادن به حکام ظالم، جهانیان را به بیداری و زندگی عزتمندانه فرا می‌خوانَد و ملتهای تحت ظلم هم پیام این حکیم الهی را به گوش جان نیوش کرده و با الهام از امامَین انقلاب، به خیزشی ارزشمند و امیدوارانه اقدام می کنند.
🔷امروز چشم که باز کنی در همه جای جهان پیام آن مرد الهی به ملکوت پیوسته و این مرد حکیم و جانشین شایسته او را می بینی که کاخ ستم ستمکاران خونخوار را به لرزه آورده و قدرت‌های پوشالی را در برابر عظمت انقلاب و ملت انقلابی ایران به زانو درآورده است .
🔷این است که میگوییم انقلاب اسلامی انفجار نور بود و هماره روشنی می‌بخشد ، و خمینی یک حقیقت همیشه زنده است، که همچنان از کل جهانیان یارگیری می کند، و خامنه ای کوثر و خمینی ثانی است، که آزادگان دنیا به او اقتدا می کنند و پیامهای رهایی بخش او را دریافت می نمایند!
و نهایتا معتقدیم که این انقلاب به انقلاب جهانی منجی بشریت حضرت امام مهدی (ارواحنافداه) متصل خواهد شد و هرکه دشمنی کند و از آن جدا شود خودش زیان خواهد کرد.

“الا انّ حزبَ اللهِ هُمُ الغالِبونَ”

“اللهم عجّل لولیّک الفرج”

دکتر سمنبر میرزائی
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي زرند

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*