۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار زرند » دانشگاه » سیاسی » مهم » یادداشت
  • 27 می 2020 - 23:01
  • نویسنده : محسن عسکرزاده
بازی در قد و قواره یک ابرقدرت
محسن عسکرزاده

بازی در قد و قواره یک ابرقدرت

با اعلام خبر انتقال 5 محموله بنزین و گازوئیل ایران به سمت ونزوئلا، آمریکا برای ایجاد هراس در مسیر این ناوگان، کشتی‌های جنگی، پهپاد و سیستم هشدار نظامی خود را فعال کرد، اما آنچه اتفاق می افتاد مسابقه قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی است

با اعلام خبر انتقال ۵ محموله بنزین و گازوئیل ایران به سمت ونزوئلا، آمریکا برای ایجاد هراس در مسیر این ناوگان، کشتی‌های جنگی، پهپاد و سیستم هشدار نظامی خود را فعال کرد، اما آنچه اتفاق می افتاد مسابقه قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی است که با اعتماد به‌ نفس و پرچم بر افراشته وارد معرکه شده است. ورود اولین نفتکش ایرانی به آب‌های ونزوئلا درحالی اتفاق می افتد که قبل از موشک‌باران عین‌الاسد نفتکش‌های ایرانی با پرچم کشور‌های بیگانه و خاموش کردن رادار حرکت می‌کردند، شکسته شدن این تابو و حرکت نفتکش ها با پرچم ایران و رادار روشن حامل این پیام است که تهدیدات آمریکا نسبت به نفتکش‌های ایران می‌تواند عین‌الاسدی دیگر برای ناو‌های آمریکا در روی آب ایجاد کند. امروز به اعتبارخون شهیدانی چون سردار سلیمانی و اقتدار موشکی است که تحریم ها شکسته می شود و نفت کش هایمان تحت پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران سینه اطلس را می‌شکافند و با کنار گذاشتن دلار در مبادلات تجاری معاملات خود را با هر طرفی که اراده کنیم، سوق می دهیم. قطعاً دزدان دریایی کارائیب عین‌الأسد را فراموش نکرده اند و در صورت تعدی ناو‌های آمریکایی به سوی نفتکش ایرانی جدا از عمل خلاف قوانین بین‌المللی آمریکا، در جنگ اراده ها دست جمهوری اسلامی پر است و تجربه موشک باران عین‌الاسد، توقیف کشتی بریتانیایی، پهپاد گلوبال هاوک آمریکایی و قایق‌های تندرو سپاه و ناو‌های آمریکایی، پرتاب ماهواره نظامی به فضا در جلوی چشم غربی های وحشی قرار دارد و نشان می‌دهد که ایران شروع به بازی در قد ‌و‌ قواره‌های یک ابرقدرت کرده است.
تغییر موازنه قدرت در جهان اندیشکده های آمریکایی را وادار به اعتراف به ظهور قدرتی جدید و غیرقابل کتمان، بنام ایران در جهان کرده است مثلاً اندیشکده واشنگتن نوشته است: “ایران با پرتاب موشک قاصد و ماهواره نور قواعد بازی را به نفع خود تغییر داد”. این موفقیت‌های ملت ایران باعث شده است که ملت‌های مظلوم جهان به آن ببالند و قطعاً با روی کار آمدن دولت جوان حزب‌اللهی این موفقیت‌ها بیشتر نیز خواهد شد.


✍ عسکرزاده

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*