۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار زرند » اقتصاد زرند » کارخانه » مطالبات مردمی » معدن » مهم
  • 30 آوریل 2020 - 14:19
برداشت سنتی، مشکل اصلی معادن زغال‌سنگ کرمان
کارگران زغالسنگ، نگران امنیت شغلی خود نباشند

کارگران زغالسنگ، نگران امنیت شغلی خود نباشند

امنیت شغلی کارگران از سوی مدیران ارشد صندوق بازنشستگی و شرکت زغالسنگ کرمان تضمین می شود. طبق مصوبات دو جلسه اخیر، شامل جلسه مشترک شورای تامین( شهرستان‌های زرند، کوهبنان و راور) که با حضور فرمانداران این شهرستان ها، مدیرکل امنیتی و انتظامی استاندار، مدیر کل تعاون، کار و رفاه و اجتماعی و مدیر عامل شرکت […]

امنیت شغلی کارگران از سوی مدیران ارشد صندوق بازنشستگی و شرکت زغالسنگ کرمان تضمین می شود.

طبق مصوبات دو جلسه اخیر، شامل جلسه مشترک شورای تامین( شهرستان‌های زرند، کوهبنان و راور) که با حضور فرمانداران این شهرستان ها، مدیرکل امنیتی و انتظامی استاندار، مدیر کل تعاون، کار و رفاه و اجتماعی و مدیر عامل شرکت زغالسنگ و نیز جلسه دیروز که با عنوان بررسی مسائل و مشکلات این شرکت با حضور رییس مجمع نمایندگان استان کرمان، قائم مقام صندوق بازنشستگی کشور، مدیرعامل شرکت دالاهو و مدیرعامل شرکت زغالسنگ استان کرمان در محل فرمانداری برگزار شد، عنوان  شد  با واگذاری شرکت زغالسنگ به دالاهو هیچ گونه تغییری در روند شغلی کارگران شرکت زغالسنگ و امنیت شغلی آنان به وجود نخواهد آمد.

از همان ابتدا که بحث واگذاری شرکت زغالسنگ و درخواست‌ها و اعتراضات کارگران زحمتکش این مجموعه مطرح شد، با جدیت پیگیر مسائل و مشکلات این مجموعه و تشکیل دو جلسه فوق العاده برای رفع دغدغه‌های کارگران زغالسنگ بوده ایم.

در خصوص طرح پیشنهادی شرکت زغالسنگ مبنی بر خرید سهام این شرکت  از سوی کارگران در بورس بحث و تبادل نظر صورت گرفت  و مصوب شد، پس از بررسی ساز و کار اجرای طرح از سوی  شرکت زغالسنگ و اخذ مجوزات لازم در این خصوص اقدام شود.

اینکه با واگذاری شرکت زغالسنگ به شرکت دالاهو،هیچ گونه تغییری در روال کاری شرکت زغالسنگ به وجود نخواهد آمد، از تضمین امنیت شغلی کارگران  از سوی مدیران ارشد صندوق بازنشستگی و شرکت زغالسنگ کرمان خبر داد.

تصمیمات شرکت دالاهو هیچگونه ضرر و زیانی را متوجه کارگران نخواهد ساخت.

با توجه به اینکه  صد درصد سهام شرکت دالاهو، متعلق به صندوق بازنشستگی فولاد است؛  لذا قرار گرفتن این شرکت در زیرمجموعه دالاهو بیانگر این است که شرکت زغالسنگ کماکان زیرمجموعه صندوق فولاد خواهد ماند.

 اطلاع رسانی به هنگام و کافی به کارگران را دلیل اصلی به وجود آمدن برخی از تنش‌ها و اعتراضات کارگری اخیر در شهرستان‌های زرند، کوهبنان و راور دانست و در این خصوص خواستار هماهنگی، همکاری و تعامل بیش از پیش مدیران امر با مسئولین اجرایی و کارگران شد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*