۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار زرند » اقتصاد زرند » سیاسی » کارخانه » معدن » مهم
  • 29 آوریل 2020 - 14:02
برداشت سنتی، مشکل اصلی معادن زغال‌سنگ کرمان
برداشت سنتی، مشکل اصلی معادن زغال‌سنگ کرمان

برداشت سنتی، مشکل اصلی معادن زغال‌سنگ کرمان

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان زرند بیان کرد: تکنولوژی سنتی معادن باید به‌روزرسانی شود زیرا برداشت سنتی موجب شده میزان تولید فقط یک میلیون تن باشد، در حالی که مصرف زرند به ۴ میلیون تن در سال می‌رسد. مهدی باصره افزود: میزان برداشت زغال‌سنگ به نسبت نیاز شهرستان نشان می‌دهد که توسعه این […]

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان زرند بیان کرد: تکنولوژی سنتی معادن باید به‌روزرسانی شود زیرا برداشت سنتی موجب شده میزان تولید فقط یک میلیون تن باشد، در حالی که مصرف زرند به ۴ میلیون تن در سال می‌رسد.

مهدی باصره افزود: میزان برداشت زغال‌سنگ به نسبت نیاز شهرستان نشان می‌دهد که توسعه این معادن جای کار بسیاری دارد. بنابراین سال ۹۸ مجوز بهره‌برداری از ۲ مجموعه زغال‌سنگ صادر شد که مجموعه کناروییه اکنون در حال بهره‌برداری است.

وی ادامه داد: توسعه اکتشافات زغال‌سنگ برای تامین نیاز داخلی در حال انجام است. مجموعه زغال‌سنگ خمرود در حال وارد کردن تکنولوژی خوبی است که در صورت بهره‌برداری از این تکنولوژی میزان استخراج معادن افزایش می‌یابد.

باصره افزود: در صورتی که برنامه‌های زغال‌سنگ و شرکت دالاهو به نتیجه برسد، ورود آن به بورس به نفع کارگر و این معادن است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان هم گفت: نگرانی اصلی کارگران واگذاری شرکت زغال‌سنگ کرمان به هلدینگ دالاهو بود که کارگران این معادن به علت فقدان اطلاع دقیق و کافی از وضعیت واگذاری و ماهیت هلدینگ دالاهو، اعتراضات و نگرانی در مورد آینده شغلی خود داشتند.

رضا اسماعیلی ادامه داد: در این خصوص با هماهنگی با صندوق فولاد، مقرر شد که مدیر شرکت دالاهو و مشاور وزیر برای ارائه گزارشی کامل در این زمینه به استان کرمان سفر کنند که نگرانی کارگران رفع شود.

وی افزود: همچنین نگرانی از تعدیل نیرو و وضعیت قراردادها و تعطیلی ایام تعطیلی در مورد کرونا از دیگر مشکلات معادن زغال‌سنگ کرمان محسوب می‌شود که در حال پیگیری برای رفع مشکلات آنان هستیم.

اسماعیلی اضافه کرد: مشکلات کارگران معادن زغال‌سنگ کرمان با مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت تلفنی مطرح و مشکلات آنان در نشستی در استانداری کرمان بررسی شد.

وی گفت: ورود زغال‌سنگ به تابلوی بورس اتفاق مطلوبی برای رفع مشکلات این شرکت به شمار می‌رود اما تاکنون اقدامی اجرایی در این حوزه انجام نشده است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*