۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار زرند » مطالبات مردمی » مهم
  • 29 سپتامبر 2019 - 15:39
دکتر سمنبر میرزایی
لطفا  نام شهیدان را به فضای شهر شهیدپرور زرند برگردانید!
دکتر سمنبر میرزایی:

لطفا نام شهیدان را به فضای شهر شهیدپرور زرند برگردانید!

انگیزه هایی وجود دارد ، انگیزه های بسیار شدیدی وجود دارد تا نام و یاد شهیدان به فراموشی سپرده شود مراقب باشید و نگذارید

لطفا نام شهیدان را به فضای شهر شهیدپرور و ولایی و انقلابی زرند برگردانید! “
. بسم رب الشهدا و الصدیقین
.
مقام معظم رهبری امام خامنه ای مد ظله العالی : ” انگیزه هایی وجود دارد ، انگیزه های بسیار شدیدی وجود دارد تا نام و یاد شهیدان به فراموشی سپرده شود مراقب باشید و نگذارید !”
.
این روزها که انقلابیون نگران حذف نام و یاد شهیدان از متن جامعه اسلامی و شهیدپرور هستند و یک جلوه آن اقدام شهرداریها در حذف واژه شهید از کنار نام شهیدان در نام گذاریهای کوچه ها و خیابانهاست میخواهم بعنوان یک شهروند زرندی نکته ای متذکر شوم و مطالبی را تقدیم همشریان عزیزم نمایم.
.
سالها قبل شهرداری زرند اقدام به نوسازی تابلوهای نامگذاری معابر کرد یک برنامه مدون در این راستا حذف کامل “نام شهیدان” نه صرفا کلمه “شهید “!! از کوچه ها و خیابانهای شهرستان بود و به جای نام شهیدان شماره گذاری کوچه ها صورت گرفت! !!!
و این اقدام هیچ گونه واکنشی در هیچ بخش از جامعه اعم از نهادهای انقلابی و فرهنگی و مذهبی و اقشار مختلف مردم ایجاد نکرد!! اما برای اینجانب که در کوچه ای متبرک به نام شهید سکونت داشتم در حد یک سوال ساده مطرح شد که چرا این نامگذاری ها به این شیوه انجام می گیرد و نام شهدا حذف می شود ولی با وجود این سؤال و گلایه در جمع های خانوادگی ،،آن زمان پروژه بودن شهید زدایی در این اقدام ، قابل باور و تصور نبود! تا اینکه سالهای اخیر تسطیح قبور مطهر شهیدان مطرح شد و مواضع انقلابیون و ازهمه مهمتر سخنان روشنگرانه امام خامنه‌ای در خصوص این اقدام شهرداریها زنگ خطر را به شکل جدی به صدا در اورد و مشخص شد که برنامه ای در دستور کار برخی مدیران لیبرال غربزده در درون پیکره نظام مقدس جمهموری اسلامی برای ارزش زدایی وبخصوص نابودی و تضعیف آرمانهای بلند انقلابی چون فرهنگ والای جهاد و شهادت وجود دارد و طراحی دقیق شده … از آنزمان کمابیش در همه ایران اسلامی متاسفانه شاهد اجرای این قبیل پروژه های شهیدزدابی و قداست زدایی از شهدا بوده ایم و عجیب و قابل توجه اینکه در شهرستان زرند هم این اتفاق تلخ در حذف نام شهیدان از تابلوهای معابر سالها پیش صورت گرفته بود !!! و هیچ واکنشی هم در بین مردم و نهادها ایجاد نکرده بود!. .
ادامه در کامنت …

اما پس از فوت هاشمی رفسنجانی وقتی بلافاصله شهرداری و شورای شهر زرند نام بخشی از بلوار جمهوری اسلامی را به نام” هاشمی “نام گذاری کردند ذهن بنده درگیر آن حذف نام “شهیدان ” و این اضافه “ایت الله ” شد و البته صدای انتقاد و سوال بنده هم مثل همیشه به گوش کسی نرسید و فقط جوابی که از برخی افراد مطرح شنیدم این بود که چه می شوه کرد!? و اینک بوضوح با برنامه کاملا آشکار و نقشه لیبرال های غربزده در جهت حدف نام “شهید “از معابر و نیز تضعیف جایگاه شهدای گرانقدر با تسطیح قبور مطهر شهدا درگلزارهای شهدا در سراسر کشور مواجه شده ایم و امسال اجرای این برنامه شدت و سرعت بیشتری گرفته است و این اقدام شهرداری ها و شوراها در سراسر ایران اسلامی بطور هماهنگ در دست اجراست !!! تازه روشن تر می‌شود که برخی مدیران پیشین زرند در پروژه حذف نمادهای انقلاب و دفاع مقدس از بسیاری شهرها و شهرداری‌ها چندین سال جلوتر بوده اند!!! و با نهایت نرمی و آرام آرام این کار را انجام داده اند!!! براستی واجب بود که نام جوانان گلگون کفن مدافع خاک و ناموس و دین، از تابلوها حذف شود و نام سوسن و نسترن و نیلوفر و طوطی و …. بر تابلوها جلوه گری نماید !!!؟
اکنون از همه شهروندان عزیز زرندی این سوال را می پرسم براستی چرا این اتفاق بی هیچ گونه مشکلی بی سر و صدا افتاد و چند سال پیش که موقع تسطیح قبور شهیدان فقط برخی خانواده ها مخالفت و مقاومت کردند ، کسی نتوانست مانع اجرای این طرح شود!? و در حذف نام شهیدان از معابر کسی مانع نشد?
البته ناگفته نماند که در حال حاضر در برخی میادین شهرستان تابلوهای کاشی کاری عکس برخی شهیدان پس از پیگیریهای برخی مسؤولان متعهد و نهادهای انقلابی نصب شده و نیز برخی خیابانها اخیرا بنام شهدا مزین شده که قابل تقدیر فراوان است.
ولی باوجود این اکنون بر همگان روشن شده که مجریان پروژه نوسازی معابر شهری خواسته یا ناخواسته در اجرای برنامه های ارزش زدایی و دین زدایی سهیم و شریکند و متاسفانه سالها ، به این طرز فکر مخالف آرمانهای انقلاب اسلامی و خط امام و ولایت کمک کرده اند! !”
لذا اینک باید مطالبه عمومی شود که تابلوهای نام شهیدان بر سر کوچه های محل سکونت آن عزیزان بر گردد تا شبهه این اتهام (شهید زدایی)از مسولان کنونی شهرستان که افرادی متعهد به انقلاب اسلامی هستند ، برطرف گردد!
والسلام علی الشهدا
دکتر سمنبر میرزایی..عضو هیئت علمی دانشگاه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*